Kimlik Doğrulama Hizmeti

AuthPoint ile Suçluları Ağınızın Dışında Tutun

Benzersiz çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) çözümümüz, yalnızca kaybolan veya çalınan kimlik bilgilerinden kaynaklanan ağ kesintileri ve veri ihlalleri olasılığını azaltmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu önemli özelliği kolay kurulum ve yönetim için tamamen Bulut'tan sağlarız.

AuthPoint, kullanıcıları olumlu bir şekilde tanımlamanın yenilikçi yollarını değerlendirerek geleneksel 2 faktörlü kimlik doğrulamanın (2FA) ötesine geçer ve geniş 3. taraf entegrasyon ekosistemimiz, ağa, VPN'lere ve Bulut uygulamalarına erişimi korumak için MFA'yı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Teknik olmayan kullanıcılar bile AuthPoint mobil uygulamasını kullanımı kolay ve kullanışlı buluyor!

Mobil Cihaz DNA'sı ile Etkili MFA Koruması


AuthPoint kimliğinizi kanıtlayan ek bir faktör olarak bir push mesajı, QR kodu veya tek seferlik şifre (OTP) kullanır; ve mobil cihazımızın DNA'sı, sistemlere ve uygulamalara erişim verirken yetkili kullanıcının telefonuyla eşleşir. Bu nedenle, korumalı bir sisteme erişmek amacıyla bir kullanıcının cihazını klonlayan herhangi bir saldırgan engellenecektir - çünkü cihaz DNA'sı farklı olacaktır.

Kullanımı Kolay AuthPoint Mobil Uygulaması


WatchGuard'ın AuthPoint uygulaması, kullanıcıların doğrudan kendi telefonlarından kimlik doğrulamasına izin verir! Anahtarlıklar veya parmak sürücü taşımanıza gerek yok; bunun yerine AuthPoint uygulamasını birkaç saniye içinde yükleyip etkinleştirin ve ardından bir akıllı telefondan kimlik doğrulaması yapmak için kullanın. Hızlı push tabanlı kimlik doğrulamanın yanı sıra telefonun kamerasıyla QR kodlarını kullanarak çevrimdışı kimlik doğrulamaya olanak tanır.

Güçlü Ekosistem


WatchGuard'ın ekosistemi, AuthPoint ile düzinelerce 3. parti entegrasyon içerir - şirketlerin hassas Bulut uygulamalarına, VPN'lere ve ağlara erişmeden önce kullanıcılardan kimlik doğrulaması yapmalarını zorunlu kılar. AuthPoint, kullanıcıların tüm uygulama ve hizmetlere erişmek için bir kez oturum açmalarına izin veren SAML standardını destekler

WatchGuard Bulut Platformunda Yönetim


Sınırlı BT personeli ve güvenlik uzmanlığına sahip şirketler, WatchGuard Cloud'da dağıtımı ve yönetimi kolay olan MFA korumasından yararlanır. Yazılım yüklemeye, yükseltmeleri programlamaya veya yamaları yönetmeye gerek yoktur. Tek bir genel hesap görünümünü veya birçok bağımsız hesabı yapılandırabilirsiniz. Ayrıca, Dark Web Scan özelliği, bilinen veri ihlalleri sırasında hesapların karanlık web'de açığa çıkıp çıkmadığını görmek için e-posta adreslerini ve şirket etki alanlarını aramak için kullanılabilir.

Donanım Belirteci Kimlik Doğrulaması


AuthPoint'in zaman tabanlı, tek seferlik parola (OTP) donanım jetonu, işletmelerin korumalı kaynaklarda kimlik doğrulaması yapmak için mobil jetona alternatif olarak kullanabilecekleri güvenli OTP'ler oluşturmak için tasarlanmış mühürlü bir elektronik cihazdır. Donanım belirteçlerimiz kullanıma hazırdır ve mobil cihaz kullanımı sınırlı veya kısıtlı olduğunda işletmeler için ek bir koruma kaynağı sağlayabilir